03-9730410
phone6, phone, contact, telephone, support, call
חפש
.
דף הבית >> פטנטים >> פטנטים לבית למכירה

פטנטים לבית למכירה 


פטנטים לבית למכירה הנו תחום עם שוק פוטנציאלי רב, פטנטים לבית למכירה הנם מכל תחומי החיים לצרכי בית, ממציאים מצליחים לבצע עסקאות באמצעות הצעת פטנטים למכירה בתחום הבית מאחר שכפי שקיים צורך אצל הממציא, ייתכן והצורך קיים גם אצל בית אחר.

תחילה כדי שניתן יהיה לומר שיש פטנט, יש צורך להגיש בקשת רישום פטנט, כלומר כאשר יש לממציא רעיון לפטנט או המצאה, עדיין קשה יהיה לממציא לבצע מכירה, כי עדיין לא ביקש זכות מסוג פטנט.

לכן בטרם הצגת ההמצאה בפני חברות ומשקיעים למכירה, יש לבצע תכנון קונספט ועיצוב עקרוני, לאחר שלב טכני ראשוני זה, ניתן להעביר את השרטוטים ואת ההסברים הטכניים לעורך פטנטים שינסח ויגיש בקשה לפטנט ברשות הפטנטים.
 
פיתוח פטנטים לבית למכירה
מהם פטנטים לבית
פטנטים לבית הנם למעשה כל אמצעי טכני חדש שיש בו התקדמות המצאתית בין השאר הנמצא בבית, החל מכלי מטבח, תשתיות מים וחשמל, אמצעים אלקטרוניים חדישים וכל חפץ או המצאה (למשל תקשורת חדישה) וכיוצ"ב.
היתרון בתחום פטנטים לבית שמדובר בשוק ענק בכל העולם, בתי האב בעולם רוכשים מוצרים רבים, כאשר יש פטנט לבית כדאי להציעו למכירה בכל העולם, אומנם לישראלים קל יותר, למכור את המצאותיהם בישראל, אך ישראל אינה עיירה קטנה בארה"ב מבחינת גודל השוק והיקף המכירה.
כאשר יש צורך ופוטנציאל עולמי להמצאה, שיכולה להיכנס לחלק גדול מבתי האב, כדאי לשקול להכניס משקיע למיזם או לחפש משקיע שהנו שותף אסטרטגי שיכול לא רק להשקיע בתהליך פיתוח מוצר, בניית דגם או הגשת בקשות רישום פטנטים בעולם, אלא יכול בנוסף להמצאה להוות תשתית למכירת המוצר על ידי מערכת ההפצה והמכירה הקיימת שלו.
פטנטים למכירה כיצד
כיצד מתבצעת העסקה, למי מציעים ומה מציעים שיש פטנטים למכירה, מספר דרכים לבצע מכירת פטנטים, פטנטים למכירה למשקיעים, פטנטים למכירה לחברות בתחום, פטנטים למכירה פומבית, פטנטים למכירה באתרי אינטרנט, פטנטים למכירה בתערוכות, פטנטים למכירה בהשקעה עצמית, פטנטים למכירה בקרנות וחממות ובדרכים יצירתיות אחרות למשל פטנטים למכירה בעסקת החלפה (ברטר).
 
פטנטים למכירה למשקיעים הנם אחת הדרכים הנפוצות לקידום ההמצאה, ממציא לאחר הגשת בקשת רישום הפטנט פונה למשקיעים הבוחנים את ההמצאה, משקיעים פיננסים לא תמיד מכירים היטב את תחום ההמצאה, לכן במקרה זה כדאי לפנות למשקיעים עם תוכנית עסקית ומצגת שתסביר למשקיע לא רק על ההמצאה, אלא גם על השוק בו היא מצויה.
 
פטנטים למכירה לחברות בתחום ההמצאה הנה אפשרות יעילה למכירת הפטנט, חברה הנמצאת בתחום ההמצאה בדרך כלל מכירה היטב את התחום, לכן במקרה זה, כדאי להשקיע מאמצים רבים דווקא בפן הטכני, לקדם פיתוח פטנטים, להציג דגם ייתכן בהדפסה תלת מימדית ולבוא לחברה מאוגנים מבחינה טכנית, וחשוב שתהא היקף הגנה טובה לבקשת הפטנט, כי בסופו של דבר, החברה קונה את ההמצאה ולא את הדגם.
 
פטנטים למכירה פומבית הנה דרך נוספת למכירת הפטנט, ישנם מכירות פומביות המתמקדות בפטנטים, במכירות הפומביות ניתן להיעזר בברוקר או חברות המתמחות במכירה מסוג זה, קשה לדעת מה יהיה התקבול במקרה של מכירה פומבית, הממציא עלול להיות מופתע לרעה או לטובה מהמצאתו והחיסרון שלא תהא לו שליטה על סכום המכירה.
 
פטנטים למכירה באתרי אינטרנט הנו תחום שתפס תאוצה בשנים האחרונות, ישנם מספר אתרים מובילים בתחום למשל Kickstarter ואחרים שם היזם יכול לבקש השקעות למיזם שלו, בתמורה נותן היזם סוגי זכויות שונות למשקיעים לפי היקף השקעתם, ממוצר חינם ועד אחוזים מסוימים.
פטנטים למכירה בתערוכות הנה אופציה למכירה יעילה, היתרון שבתערוכה ניתן לקחת ביתן ולקבל פניות רבות, אפשר להציג בתערוכה בתחום ההמצאה, למשל מי שהמציא אביזר לרכב בתערוכה לרכבים או בתערוכה להמצאות, יש מספר תערוכות המתקיימות בכל שנה שהם מיועדות להצגת המצאות חדשות וגם חלקם נושאות פרסים ומענקים ליזמים המובילים. 
 
פטנטים למכירה בהשקעה עצמית הנה הדרך המסורתית, ממציאים שמוכנים לסכן את הונם העצמי, יכולים כמובן לפתח את המוצר לבצע ייצור אב טיפוס, להכין מלאים ולהקים עסק שמבוסס על ההמצאה שלהם, יש יתרון רב בדרך זו, החיסרון הגדול הנו כמובן הסיכון הכרוך בהשקעה עצמית במיזם. אך במקרים רבים, גם לאחר השקעה עצמית לא גדולה, אפשר לפנות בשלב הבא למשקיעים ולחברות ובמקרה זה אם מתבצעת מכירה לאחר ההשקעה העצמית ניתן למנף את ההשקעה ולקבל סכומים גדולים למדי.
 
פטנטים למכירה בקרנות וחממות טכנולוגיות הנה דרך נוספת למכירת פטנט, יש קרנות בישראל ובעולם שמוכנות לתת לממציאים מענקים או השקעות, יש קרנות שנותנות מענק במטרה לקדם את התעשייה ובמידה והמיזם מצליח רק במקרה זה מוחזר המענק מתוך הרווחים באחוז מסוים, יש אפשרות אחרת לפנות לחממות טכנולוגיות, במקרה זה מקימים חברה כאשר היזם נשאר שותף בחברה באחוזים מסוימים בדרך כלל תלוי בסוג המקרה, השותף נשאר בכ-30% עד 70% מבעל המניות בחברה ובתמורה יקבל השקעה שבדרך כלל מתפרסת לתקופה של כשנתיים, סכומי ההשקעה בחממות טכנולוגיות הנם כחמש מאות אלף דולר.
 
פטנטים למכירה בעסקת החלפה (ברטר) הנה דרך נוספת למכירת המצאות, למשל לפלוני יש המצאה, הוא לא מקבל כסף בתמורתה, אלא מקבל תמורה אחרת, למשל חברה בעלת פטנט יכולה להחליף בעלות בפטנט עם פלוני אחר, או אדם שהיה לו פטנט רשום בתמורה להעברת הזכויות בפטנט מקבל חלק בזכות כל שהיא, בדרך זו לעיתים הממציא יכול לקבל ערך גבוה בהרבה יותר מערך הפטנט בפועל, מאחר והנותן בדרך כלל מחליף תמורת משהו שקל לו לוותר עליו לעומת כסף.
המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש להתייעץ בכל המצאה באופן ספציפי עם בעל מקצוע בתחום, שיווק פטנט יכול להתבצע בשיטות מכירה שונות למשל העברת בעלות או מכירת רישיון שימוש. 
פטנטים לבית למכירה הנם מרכיב חשוב בחיינו ומשנים את תפקודנו ואת סביבתנו והנו תחום בעל פוטנציאל מכירה רב ערך לממציא או לחברה.
 
צרו קשר

טלפון:  03-9730410
דוא"ל: 
patentimil@gmail.com
©